1000 osób wyraziło swój sprzeciw wobec przytułka dla bezdomnych na Maspeth. Co na to miasto?

1000 osób wyraziło swój sprzeciw wobec przytułka dla bezdomnych na Maspeth. Co na to miasto?

W czwartek, 11 sierpnia, w sali gimnastycznej szkoły średniej Martin Luther King na Maspeth, mieszkańcy dzielnicy spotkali się z komisarzem Stevenem Banks, z nowojorskiego departamentu pomocy socjalnej. Komisarz przedstawił ze szczegółami plan utworzenia przytułku dla bezdomnych w hotelu Holiday Inn Express, zaraz w sąsiedztwie jedynego w Maspeth parku u przy ruchliwej autostradzie.

Mieszkańcy dzielnicy otwarcie i nie kryjąc emocji, wyrazili swój sprzeciw. Brak komunikacji publicznej, bezpieczeństwo dzieci, jedyny park, spadek wartości domów – to najważniejsze powody, które podawali.

Komisarz Banks wydawał się mało przejęty zachowaniem mieszkańców, a na koniec odmówił rozmowy z mediami. Zapowiedział, że plan obejmuje otworzenie przytułka już 1 października, ma zostać w nim umieszczone ponad 200 osób – byłych rezydentów Maspeth, a miejsce chronione ma być 24 godziny na dobę, ale nie przez policję, tylko wyszkolonych przez policję oficerów departamentu ds. pomocy socjalnej.

Zobaczcie nasz pełny reportaż.

About The Author

Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Dziennikarka z pasji i wykształcenia; prezenterka radiowa i telewizyjna.

Related posts