77. rocznica istnienia Pomnika Grunwaldzkiego w Nowym Jorku – fotorelacja

W 77. rocznicę istnienia pomnika Króla Władysława Jagiełły w Nowym Jorku, nastąpiło uroczyste odsłonięcie posągu, który przez ostatnie miesiące poddawany został gruntownej renowacji przez władze Central Parku, do którego pomnik należy.

Rocznicowe uroczystości rozłożone zostały na dwa dni – w sobotę, 29 października, miejsce miało całodniowe sympozjum poświęcone historii Bitwy pod Grunwaldem jak i samemu posągowi Króla. W niedzielę, 30 października, w samym Parku Centralnym, pomnik Króla Jagiełły został ponownie poświęcony i symbolicznie przecięto przed nim wstęgę “otwarcia.”

Patronat honorowy nad uroczystością objęła senator Anna Maria Anders, która przybyła z Polski.

Zobaczcie galerię zdjęć poniżej, oraz wysłuchajcie relacji radiowej:

Król Jagiełło ponownie panuje w Nowym Jorku

 

 

Artur Adamski
Właściciel, Prezes i współzałożyciel Radio RAMPA. Ukończył Rutgers Business School. Przez lata współpracował z firmami amerykańskimi, zajmując się planowaniem budżetu i zarządzaniem finansami. Odpowiedzialny za rozwój firmy, kwestie finansowe i marketingowe.

About The Author

Właściciel, Prezes i współzałożyciel Radio RAMPA.Ukończył Rutgers Business School. Przez lata współpracował z firmami amerykańskimi, zajmując się planowaniem budżetu i zarządzaniem finansami. Odpowiedzialny za rozwój firmy, kwestie finansowe i marketingowe.

Related posts