Atak terrorystyczny w Barcelonie

Atak terrorystyczny w Barcelonie

Do ataku terrorystycznego doszło w turystycznej części hiszpańskiego miasta Barcelona. Furgonetka wjechała w tłum ludzi, a w chwili obecnej mówi się o przynajmniej 13 ofiarach śmiertelnych, oraz ponad 80 rannych.  Amaq, medialne narzędzie ISIS, nazwało sprawców ataku “żołnierzami” Państwa Islamskiego. 

Według CNN, policja aresztowała dwóch podejrzanych, a jak podaje hiszpańska gazeta La Vanguardia, kolejny z podejrzanych miał zostać smiertelnie postrzelony podczas akcji policyjnej.

Świadkowie zeznają, że samochód wjechał w tłum turystów na jednej z najbardziej zatłoczonych ulic Barcelony, Las Ramblas. Wielu świadków wyraża szok i niedowierzanie, a w internecie, szczególnie w mediach społecznościowych, pojawiają się filmy, które ukazują grozę i chaos wynikający z ataku: ciała ofiar, a także rannych wołających o pomoc. 

Niedługo poźniej, doszło do osobnego wypadku, w którym dwóch policjantów zostało rannych po tym jak samochód wjechał w punkt kontrolny w Barcelonie. Policja nie potwierdza, czy oba wypadki mają ze sobą coś wspólnego. Policjanci nie są cieżko ranni, a kierowca samochodu został już znaleziony przez służby w Sant Just Desvern, na obrzeżach miasta. 

Ataki potępione zostały przez liderów państw. Słowa kondolencji wystosował Prezydent Polski Andrzej Duda, prezydent Rosji Vladimir Putin oraz prezydent USA, Donald Trump.

 

Monika Adamski
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Dziennikarka z pasji i wykształcenia; prezenterka radiowa i telewizyjna; konferansjer.

About The Author

Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Dziennikarka z pasji i wykształcenia; prezenterka radiowa i telewizyjna; konferansjer.

Related posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *