Brooklyn: 15-latka oskarżona o zabójstwo matki i jej chłopaka

Brooklyn: 15-latka oskarżona o zabójstwo matki i jej chłopaka

W poniedziałek, 4 stycznia, policja na Brooklynie dokonała aresztu 15-letniej Destiny Garcia.

Dziewczyna oskarżona jest o morderstwo matki, 38-letniej Rosie Sanchez oraz jej chłopaka, 40-letniego Andersona Nunes. Według policji, morderstwa dokonano w ostatnich dniach 2015 roku. Ciała zabitych odnalezione zostały w niedzielę, w mieszkaniu Sanchez przy Batchelder Street na Brooklynie, w miejskim kompleksie mieszkaniowym.

Siedząca w krześle kobieta, miała rany postrzałowe. Obok na ziemi leżał martwy mężczyzna – na jego ciele znajdowały się rany postrzałowe oraz około 30 ran dokonanych nożem.

Nastolatka stanęła przed sędzią w Brooklyn Criminal Court, gdzie postawione zostały jej zarzuty morderstwa drugiego stopnia, oraz nielegalnego posiadania broni. Według prokuratury, dokonała ona zarejestrowanego zeznania. Przetrzymywana jest bez możliwości wyjścia za kaucją.

Według prowadzących sprawę detektywów, nastolatka zeznała, że jej matka znęcała się nad nią fizycznie, a jej chłopak nie reagował. Detektywi przyznali jednak, że morderstwo nie wyglądało na akt samoobrony. Póki co, śledztwo skupione jest na tym, czy ktokolwiek towarzyszył nastolatce oraz skąd pochodziła broń, użyta w morderstwie.

 

About The Author

Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Dziennikarka z pasji i wykształcenia; prezenterka radiowa i telewizyjna.

Related posts