Ewakuacja amerykańskiego konsulatu

Ewakuacja amerykańskiego konsulatu
Niezmiennie “bezpieczną wyspą na europejskiej mapie” – gdzie nie ma spektakularnych zamachów terrorystycznych – pozostaje Polska!
“Tylko moja babcia była Polką, niestety nie słyszałam wiele o waszym kraju, jednak wiem tyle, że dotąd nie miały tam miejsca tragedie jak w Nicei, Barcelonie, Berlinie czy Paryżu” – stwierdziła przed dwoma dniami właścicielka Steak House w Wallington. – “Jestem przekonana, że to dzięki odpowiedniej i odważnej polityce imigracyjnej obecnej polskiej administracji” – dodała.
 
Skąd nawiązanie do opinii mieszkanki New Jersey? Chodzi o przerażenie i alarm, jaki spowodowało podrzucenie wczoraj podejrzanego pakunku pod konsulat USA w Zurychu (Szwajcaria)…
Stan najwyższego zagrożenia został odwołany dopiero po zlikwidowaniu przez lokalną policję ewentualnego zagrożenia dla zdrowia i życia ludzi – przekazała poprzez swoją na stronę w internecie najpopularniejsza szwajcarska gazeta “Blick”. Nikomu nic się nie stało.
 
Policja w trakcie akcji musiała wykorzystać zdalnie sterowanego robota oraz worków z piaskiem jako osłony dla antyterrorystów.
 
Cały amerykański konsulat (pracownicy i obsługiwani właśnie ludzie) – musiał zostać ewakuowany. Według nieoficjalnych informacji, na podejrzanej torbie umieszczone były złośliwe napisy w jęz. angielskim: “Prezent dla SWAT” oraz “Specjalna przesyłka dla przedsiębiorstw z USA”…
 
T.

About The Author

Related posts