Najważniejsze wiadomości 5-29-18

Najważniejsze wiadomości 5-29-18

1) Atak w Belgii
Dwóch oficerów policji oraz kierowca samochodu nie żyją, po tym jak sprawca zaatakował w miejscowości Liege, na wschodie Belgii. Jak podają władze, sprawca zaatakował od tyłu dwóch oficerów policji, raniąc ich śmiertelnie nożem. Ukradł im broń, którą użył do tego aby zastrzelić kierowcę jadącego po drodze samochodu. Ponieważ sytuacja, rozegrała się w okolicy szkoły średniej, władze podają, że mężczyzna wziął na terenie szkoły zakładnika. Kiedy na miejsce przybyły władze, doszło do wymiany ognia i sprawca został zastrzelony.

Do zajścia doszło około 10:30 rano czasu lokalnego, nie wiadomo jaki był motyw sprawcy, ale władze badają atak jako atak terrorystyczny.
2) Spotkanie Prezydenta Trump’a z Kim Jong Un’em
Pomimo oficjalnego odwołania nadchodzącego spotkania przywódców USA i Korei Północnej, wszystko wskazuje na to, że wciąż trwają przygotowania do szczytu w Singapurze 12 czerwca. Dzisiaj, zespół amerykańskich delegatów poleciał do Singapuru, gdzie spotkanie planowane było na 12 czerwca. W sobotę, doszło do spotkania lidera Korei Północnej z prezydentem Korei Południowej w strefie zdemilitaryzowanej. Przedmiotem rozmowy była właśnie relacja Korea Północna – USA.

3) Dotkliwa burza spustoszyła wschodnie wybrzeże USA
Powodzie, zawalone budynki, otwierające się przestrzenie w ziemi – tak wygląda dzisiaj rzeczywistość dla wielu mieszkańców wschodniego wybrzeża USA, którzy borykają się ze skutkami subtropikalnej burzy Alberto. W poniedziałek wieczorem, potwierdzono śmierć dwóch dziennikarzy w Karolinie Północnej – fotograf i reporter zostali zabici, kiedy drzewo spadło na ich samochód. Oboje pochodzili ze stacji telewizyjnej w Karolinie Południowej.

4) Starbucks będzie dzisiaj nieczynny
Sieciówka zamyka 8,000 swoich sklepów na kilka godzin dzisiaj po południu, aby przeprowadzić szkolenia personelu. Szkolenie dotyczyć ma eliminacji zachowań rasistowskich. Decyzja motywowana była skandalem, do którego doszło w Starbucksie w Filadlefii – dwóch czarnoskórych mężczyzn zostało aresztowanych po tym, jak wezwano policję ponieważ mężczyźni nie złożyli zamówienia.

5) Sport
Wiadomo, że w finale ligi NBA spotkają się, po raz czwarty z rzędu Golden State Warriors i Cleveland Cavaliers.

About The Author

Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Dziennikarka z pasji i wykształcenia; prezenterka radiowa i telewizyjna.

Related posts