Polonia NY Soccer i FC Gwardia łączą siły aby uzdrowić polonijną piłkę nożną w Nowym Jorku

Polonia NY Soccer i FC Gwardia łączą siły aby uzdrowić polonijną piłkę nożną w Nowym Jorku

 

Nowa, połączona drużyna podczas pierwszego treningu
Nowa, połączona drużyna podczas pierwszego treningu.

We wtorek, 9 sierpnia, w McCaren Park na Greenpoincie, miejsce miał pierwszy trening połączonych drużyn Polonii NY Soccer i FC Gwardia. Obie drużyny należą do nowojorskiej ligi piłki nożnej, Cosmopolitan – jednej z najlepszych lig amatorskich w USA. Teraz, tworzyć będą jedną drużynę polonijną, która reprezentować będzie Polskę w Nowym Jorku i to w pierwszej lidze.

Michał Siwiec, prezes Polonia NY Soccer
Michał Siwiec, prezes Polonia NY Soccer

Ponad 30. piłkarzy powitanych zostało na pierwszym treningu przez prezesa Polonii NY, Michała Siwca. Pasjonat sportu i piłkarz we własnej osobie, Michał Siwiec, powiedział w rozmowie z Radio RAMPA, że połączenie obu drużyn ma na celu umocnienie polonijnej piłki nożnej w Nowym Jorku, a nawet jej “uzdrowienie.”

Na trenera drużyny powołany został dotychczasowy trener FC Gwardia, Marek Jakubowski, który w przeszłości trenował m.in. Corona Bay Ridge i Ukrainian FC. Jak przyznał trener, miał lekką tremę przed pierwszym treningiem, ale jest zadowolony, że doszło do połączenia drużyn. Marek Jakubowski wierzy w to, że dobry trener doprowadzi drużynę do zwycięstwa – tego właśnie mu życzymy.

Połączenie Polonii NY i FC Gwardii to połączenie tradycji z nowoczesnością.

Klub Polonia to jeden z najstarszych polonijnych klubów piłkarskich w USA, w tym roku świętować będzie 53 lata istnienia – klub w ostatnim sezonie grał w pierwszej lidze. Drużyna Fc Gwardia powstała w 2009 roku i w ostatnim sezonie występowała w lidze trzeciej – klub składa się z silnych, szybkich i dobrze grających piłkarzy.

Trener Marek Jakubowski powołany został na trenera połączonych drużyn
Trener Marek Jakubowski powołany został na trenera połączonych drużyn

Nowa drużyna sprawdzi się po raz pierwszy jeszcze pod koniec sierpnia, kiedy to w ostatni weekend tego miesiąca weźmie udział w turnieju polonijnych drużyn piłkarskich im. Kazimierza Deyny w Hope, NJ. Rozgrywki ligowe zaczynają się już we wrześniu.

Posłuchajcie jak pierwszy trening i połączenie obu drużyn skomentowali Michał Siwiec i trener Marek Jakubowski.

About The Author

Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Dziennikarka z pasji i wykształcenia; prezenterka radiowa i telewizyjna.

Related posts