Polska miedź z azotowym wsparciem

Polska miedź z azotowym wsparciem

Czas na ekspansję polskich gigantów gospodarczych w USA. Obecna już w Stanach grupa KGHM Polska Miedź (mało kto wie, że wydobywa również srebro!) podpisała z Grupą Azoty list intencyjny w sprawie współpracy w badawczo-rozwojowej. Chodzi o działania w obszarze przetwórstwa surowców mineralnych metodami fizycznymi, chemicznymi i termicznymi. 

“KGHM to jedyny w Europie producent renu i nadrenianu z własnych zasobów. Znajdujemy się także  w czołówce globalnych producentów miedzi i srebra. Jesteśmy zainteresowani szerokimi możliwościami zastosowania naszych produktów. Stale poszukujemy nowych rozwiązań, które będą mogły zostać wykorzystane w ciągu technologicznym Polskiej Miedzi. Zarówno przemysł górniczo – hutniczy, jak i chemiczny uzupełniają się wzajemnie. Liczę na to, że nasza współpraca pozwoli optymalnie wykorzystać potencjał ważnych dla gospodarki kraju spółek giełdowych z udziałem Skarbu Państwa” – przekazał w komunikacie prezes KGHM Radosław Domagalski-Łabędzki.

Nie jest wykluczone, iż Grupa Azoty skorzysta z amerykańskich kontaktów handlowych Polskiej Miedzi. Polska Miedź ma szerokie doświadczenia dotyczące projektów wydobywczych i produkcyjnych w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Chile i USA. Warto przypomnieć, że w całym minionym roku wydobyła ona 677 tys. ton tzw. miedzi płatnej i 1,2 tys. ton srebra metalicznego. Notowana jest na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych od 1997 roku.
T.

About The Author

Related posts