Prawo w Twoich rękach, odcinek 1: Jak zadbać o swoją przyszłość

Czy wiesz, że tak naprawdę możesz zadecydować o swojej przyszłości? Posiadając odpowiednią wiedzę i poradę, możesz zabezpieczyć siebie, swoją rodzinę oraz dorobek. Ważne, żebyśmy świadomi byli jak to zrobić.

W pierwszym spotkaniu z adwokat Joanną Gwóźdź, pytamy o to, jakie są najważniejsze dokumenty prawne, które powinien posiadać każdy dorosły człowiek. Adwokat Gwóźdź tłumaczy, w sposób prosty i klarowny, dlaczego warto je posiadać.

Czy jeżeli spiszemy testament to umrzemy? Niestety, tak myśli wielu.

Co w przypadku, kiedy nie mamy “nic”, i jesteśmy przekonani, że nie mamy powodu spisywać testamentu? Co stanie się, gdy wylądujemy w szpitalu, a nasi najbliżsi nie są uprawnieni do podejmowania ważnych dla nas decyzji? Co jeżeli masz dzieci, starszych rodziców lub dzieci niepełnosprawne? Co jeżeli masz rodzinę w Polsce ale mieszkasz w USA?

Czym tak na prawdę są testament, power of attorney i health care proxy?

Zapraszamy do wysłuchania audycji:

 

Jeżeli chcesz spotkać się z Panią Joanna Gwóźdź i osobiście zapytać o poradę, w najbliższym czasie, będziesz miał do tego okazję:

17 maja, niedziela, godz. 12:15 p.m. – Holy Cross Catholic Parish, 61-21 56th Rd, Maspeth, NY

18 maja, poniedziałek, godz. 11:45 a.m. – Senior Citizen Center, 715 Leonard St. Brooklyn, NY (Greenpoint)

30 maja, sobota, godz. 4:00 p.m. – Klinika Prawa – wydarzenie organizowane przez Konsulat RP w Nowym Jorku w Centrum Polsko-Słowiańskim, Greenpoint, Brooklyn.

***

Wielu z nas nie myśli o jutrze, wydaje nam się, że na wszystko mamy jeszcze czas. Dopiero w momencie choroby lub śmierci – otwierają nam się oczy. Niestety, wtedy jest już za późno. Nie pozwól, aby Twój majątek przejął dom starców, by Twoi najblizsi byli pozbawieni spadku. Nie dopuść, aby Twoje niepełnosprawne dziecko straciło świadczenia socjalne. Zapewnij nieletnim dzieciom opiekę… Zadzwon do adwokat Joanny Gwóźdź i umów sie na bezpłatną konsultację – 718 349 2300, 718 349 2300. Odwiedz biuro – teraz na Greenpoincie – 188 Eckford Street. Nie zostawiaj swojego życia przypadkowi.

About The Author

Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Dziennikarka z pasji i wykształcenia; prezenterka radiowa i telewizyjna.

Related posts