Prezydent Katowic Marcin Krupa – bezpośrednie połączenie lotnicze z USA? Oraz o rozwoju miasta.

Prezydent Katowic Marcin Krupa – bezpośrednie połączenie lotnicze z USA? Oraz o rozwoju miasta.

Prezydent miasta Katowice, Marcin Krupa opowiada o najważniejszych przedsięwzięciach oraz o filozofii, na której opiera swoją działalność. Odpowiada on obecnie za jedno z najprężniej rozwijających się miast Europy.

Choć Katowice są często utożsamiane z miastem przemysłowym, uhonorowane zostały tytułem miasta kreatywnego UNESCO w dziedzinie muzyki. Krupa podkreśla rolę, jaką w rozwoju miasta odgrywa kultura. Z dumą opowiada o obiektach z najwyższej półki, czyli o Muzeum Śląskim, które nawiązuje do tradycji górniczej Górnego Śląska oraz nowej siedzibie Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia z jedną najlepszych sal koncertowych na świecie.

Zaznacza jednak, że poza organizacją wielkich wydarzeń, myśli przede wszystkim o mieszkańcach miasta, gdyż pragnie zrealizować swoje postanowienia wyborcze. Między innymi chce wybudować trzy baseny i rozbudować transport publiczny. Ma także plan rozwinąć transport rowerowy, poprzez stworzenie ścieżek rowerach i umożliwienie wypożyczania rowerów. Chce zadbać o wszystkich: od dzieci po seniorów.

Wywiad przeprowadzony został dzięki uprzejmości Polskiego Radia Katowice, w siedzibie tej największej regionalnej radiostacji Polskiego Radia w Polsce. Prezydent zdradza redaktor naczelnej Radio RAMPA zamysł utworzenia bezpośredniego połączenia Katowice-Nowy Jork. Podkreśla także wagę współpracy z miastami partnerskimi w Stanach Zjednoczonych i opowiada o zakończonych sukcesem wizytach w Nowym Jorku, dotyczących lokalizacji jednej z największych amerykańskich firm w Katowicach. Zapraszamy do wysłuchania audycji.

About The Author

Related posts