Turniej piłkarski fundacji Mateusza M Wełny

W sobotę, 23 lipca, miejsce miał drugi turniej fundacji im. Mateusza Wełny – młodego piłkarza polskiego pochodzenia, który pochodził z Sayreville, NJ. Mateusz zmarł w marcu 2015 roku, od tej pory jego rodzina i przyjaciele złączeni w Fundacji jego imieniem, organizują turniej piłkarski, galę pamięci, wręczenie stypendiów dla dobrze zapowiadających się piłkarzy – wszystko ku pamięci Mateusza.

Drugi turniej piłkarski the Welna Foundation cieszył się dużym zainteresowaniem – zarejestrowało się 28 drużyn, które w dwóch kategoriach, amatorskiej i zawodowej, walczyły o trofeum turnieju.W dywizji amatorskiej zwyciężyła drużyna Ron 2, złożona m.in. z byłych trenerów Mateusza – w dogrywce finału, pokonali oni 1:0 drużynę Fundacji Mateusza Wełny. W lidze zawodowej zwyciężyła drużyna ZPA Soccer Club z Perth Amoboy, która jest również zdobywcą tytuły sprzed roku.

Turniej to przede wszystkim czas aby przyjaciele i rodzina Mateusza spotkali się.