Ważna informacja: loteria wizowa przedłużona do 22 listopada 2017

Ważna informacja: loteria wizowa przedłużona do 22 listopada 2017

Po raz kolejny obywatele Polski dopuszczeni zostali do loterii wizowej (DV2019). Tegoroczny proces składania aplikacji on-line został jednak zakłócony przez problem techniczny, a z tego powodu, składanie aplikacji przesunięte zostało na termin od 18 października do południa (12:00 p.m.) 22 listopada, 2017. Zgłoszenia NIE będą akceptowane drogą pocztową. Wszystkie aplikacje złożone przed datą 18 października są nieważne i muszą zostać złożone ponownie, aby brać udział w losowaniu. 

Aby wziąć uddział w loterii wizowej, spełnione muszą zostać dwa kryteria:

  1. należy być obywatelem Państwa, które kwalifikuje się do udziału w loterii – Polska się kwalifikuje
  2. należy spełniać warunek dotyczący edukacji lub doświadczenia zawodowego – aplikant musi mieć ukończony odpowiednik amerykańskiej szkoły średniej (high-school) lub w ciągu ostatnich pięciu lat, dwa lata doświadczenia w zawodzie, który się kwalifikuje (lista zawodów).

Aplikację należy wypełnić elektronicznie, na stronie: https://www.dvlottery.state.gov

Pełna instrukcja w języku polskim dostępna jest na stronie: https://travel.state.gov/content/dam/visas/Diversity-Visa/DV-Instructions-Translations/DV-2019-Instructions-Translations/DV-2019-POLISH.pdf

Jeżeli nie spełniają Państwo obu z powyższych warunków, proszę NIE składać aplikacji.

Złożenie więcej niż jednego wniosku na osobę, oznacza natychmiastową dyskwalifikację.

Proszę nie czekać do ostatniej chwili – w ostatnich godzinach, a nawet dniach, przyjmowania aplikacji elektronicznych, ze względu na zwiększoną ilość wejść na stronę, możecie napotkać problemy związane ze złożeniem aplikacji.

NAJWAŻNIEJSZE – proszę zachować unikatowy numer potwierdzenia, który przyznany zostanie Wam po pomyślnym wypełnieniu aplikacji – bez tego numeru niemożliwe będzie sprawdzenie, czy zostaliście wylosowani.

 Sprawdzenie Statusu Uczestnika będzie możliwe od 15 maja 2018 na stronie E-DV dvlottery.state.gov do 30 września 2019. 

About The Author

Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Dziennikarka z pasji i wykształcenia; prezenterka radiowa i telewizyjna.

Related posts