XXVII Memoriał Kazimierza Deyny za nami – galeria zdjęć

W weekend 26-27 sierpnia, 2017, miejsce miał już XXVII Memoriał im. Kazimierza Deyny. Zwycięzcami w kategorii Open została drużyna Olympia Stamford z CT, na drugim miejscu uplasowała się nowojorska drużyna Stal Mielec, na trzecim Polonia Gwardia NY, a na czwartym Polonia Falcon.

W kategorii Over 40, rozegranej w sobotę, pierwsze miejsce zajęła drużyna Wisła Garfield. W ten dzień również, polonijnej piłki nożnej zasmakowali goście specjalni tegorocznego memoriału: reprezentant kadry narodowej w latach 1992-2003 Piotr Świerczewski oraz Łukasz Wachowski z Polskiego Związku Piłki Nożnej, który to związek po raz pierwszy w historii patronatem honorowym objął memoriał. Ponadto, Piotr Świerczewski został tego dnia okrzyknięty królem strzelców, w czterech meczach zdobywając 7 bramek.

W niedzielę, osiem drużyn stoczyło pojedynek o puchar memoriału. Oprócz pucharów za wygrane mecze, organizatorzy przygotowali również extra nagrody. Bramkarzem turnieju wybrany został Wojciech Sobótka z drużyny Olympia Stamford, a od PZPNu uhonorowany został on koszulką Wojciecha Szczęsnego podpisaną przez polskiego bramkarza! Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został Sebastian Stużewski z drużyny Polonia Falcon, który w nagrodę od PZPNu otrzymał koszulkę Arkadiusza Milika, również z autografem.

PZPN uhonorował również Związek Polonijnych Klubów Piłkarskich, składając na ręce jego prezesa Jerzego Karwowskiego, symboliczną statuetkę oraz wręczając mu koszulkę reprezentacji polskiej w piłce nożnej wraz z podpisami członków drużyny. Zarząd ZPKP przygotował również pamiątki i podziękowania dla gości specjalnych.

W ciągu dwóch dni turnieju, który miejsce miał w Blairstown, NJ, czas był aby nie tylko pograć w piłkę, ale również potańczyć, zjeść polskie jedzenie oraz spędzić czas w rodzinnym gronie. ZPKP przygotował dodatkowe atrakcje dla dzieci: dmuchane trampoliny, zawody piłkarskie oraz turniej piłki nożnej dla najmłodszych. Mecze na żywo komentował Wojciech Ziębowicz, znany dziennikarz sportowy.

Zobaczcie galerię zdjęć, a już wkrótce relacja audio z turnieju.

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.