Zielonym Busem po USA – jedyna taka podróż prosto… z Polski

Zielonym Busem po USA – jedyna taka podróż prosto… z Polski

Szóstka przyjaciół i entuzjastów podróży na początku maja wyrusza w podróż dookoła Stanów Zjednoczonych wysłużonym, własnoręcznie przerabianym Zielonym Busem. Planują jak najniższym kosztem w ciągu 3 miesięcy pokonać 30 000 km – od Florydy po Alaskę.

To nie pierwsza tak spektakularna wyprawa ekipy Zielonego Busa. Grupa, choć w nieco innym składzie niż obecny, ma za sobą już dwie wyprawy, w tym trwającą ponad 7 miesięcy podróż po 28 krajach Europy. Teraz chcą zwiedzić Stany Zjednoczone – odwiedzą Statuę Wolności, Wielki Kanion Kolorado, Parki Narodowe, Dolinę Śmierci, sprawdzą jak dziki jest Dziki Zachód, przemierzą legendarną Route 66,a na koniec zagrają w ruletkę w Las Vegas. Ale to oczywiście tylko część planu.

Skąd wziął się pomysł? Pomysł na taką podróż narodził się w głowach absolwentów wrocławskich uczelni. W skład ekipy wchodzą Ania i Piotrek (właściciele Zielonego Busa) oraz Magda i Maniek z Wrocławia, Dawid z Wielkopolski i Artur – obieżyświat. Obecnie przeróbka Busa na wersję sześcioosobową dobiegła końca, niezbędne sprzęty i usprawnienia są zamontowane i Bus jest w drodze do USA.

Jakie są plany? Na początku maja Bus będzie już czekał na ekipę w Nowym Jorku, gdzie rozpocznie się cała masa przygód dzielnej szóstki (czy właściwie siódemki z Busem na czele).

Będziemy również ich gościć w naszym studio.

Szczegółowe informacje wkrótce.

Wszystkie zdjęcia nadesłali organizatorzy akcji Zielonym Busem po USA.

Bądźcie z nimi na bieżąco:

www.zielonymbusem.pl

www.facebook.com/ZielonymBusem

www.instagram.com/zielonym_busem

www.youtube.com/channel/UCikQjHoESm7XKnDnvLfFlMA

Monika Adamski
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Dziennikarka z pasji i wykształcenia; prezenterka radiowa i telewizyjna; konferansjer.

About The Author

Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Dziennikarka z pasji i wykształcenia; prezenterka radiowa i telewizyjna; konferansjer.

Related posts