100. rocznica Odzyskania Niepodległości w Waszyngtonie: spotkanie waszyngtońskiej Polonii

100. rocznica Odzyskania Niepodległości w Waszyngtonie: spotkanie waszyngtońskiej Polonii
Photo Credit To Patryk Czerwony

Z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, Ambasador RP w USA Piotr Wilczek wydał przyjęcie w prestiżowym Peace Institute w Waszyngtonie. Na przyjęciu obecni byli przedstawiciele władz amerykańskich, polskich oraz Polonii. 

Wśród gości honorowych wydarzenia, Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak, który przebywał z wizytą w Waszyngtonie, a także senator Anna Maria Anders. Administrację amerykańską reprezentował Wess Mitchell, pełniący funkcję Asystenta Sekretarza Stanu ds. Europy i Eurazji. 

Była to okazja do integracji środowiska Polonii waszyngtońskiej, często odgrywającej bardzo ważną rolę w stolicy Stanów Zjednoczonych. Na przyjęciu można było spotkać między innymi Richarda Mościckiego, wiceprezes Science and Regulatory Advocacy a także Chief Medical Officer w Pharmaceutical Research and Manufacturers of America (PhRMA); Daniela Pollaka, wicedyrektora Zionist Organization of America, Tomasza Mroczkowskiego, szefa Wydziału Handlu Zagranicznego na American University oraz wielu innych wybitnych Polaków.  

Przyjęcie zgromadziło również polskich studentów z waszyngtońskich uczelni Georgetown i American University oraz Polaków pełniących prestiżowe funkcje w instytucjach amerykańskich. Studenci po zakończeniu uczelni będą pełnić funkcję w prestiżowych instytucjach publicznych  jak Departament Obrony USA,  Bank Światowy czy w prywatnych instytucjach finansowych jak np. JPMorgan czy PricewaterhouseCoopers.  

Studenci i Absolwenci z AU i GU, od lewej reprezentujący JPMorgan, PwC, Dept of Defence, Bank Światowy

Waszyngtońska Polonia to przykład odnoszonego przez naszych rodaków sukcesu oraz promocji Polski i Polaków w ważnych Amerykańskich instytucjach. 

Patryk Czerwony / Radio RAMPA

About The Author

Related posts