5 lat więzienia za usiłowanie zabójstwa. Do tego 100 tys. zł zadośćuczynienia

Reklama - Advertisement

Na karę 5 lat pozbawienia wolności skazał w środę łódzki sąd 25-latka, którego prokuratura oskarżyła o usiłowanie zabójstwa. Dodatkowo musi on zapłacić poszkodowanemu 100 tys. zł zadośćuczynienia.

25-letni Sergiusz J. oskarżony był również o spowodowanie u pokrzywdzonego ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz spowodowania obrażeń ciała kobiety towarzyszącej pokrzywdzonemu mężczyźnie.

Do zdarzenia doszło 23 grudnia 2012 roku, kiedy to J. wraz ze swymi kolegami chciał wejść do jednego z klubów na ul. Moniuszki w Łodzi. Pracownicy ochrony nie chcieli jednak ich wpuścić. Wcześniej cała piątka została wyproszona z innego pubu za agresywne zachowanie.

W czasie, kiedy trwała “przepychanka” z ochroną, z klubu wychodził wraz ze swoją dziewczyną oraz dwoma kolegami wówczas 31-letni łodzianin. Zwrócił on mężczyznom uwagę, że blokują drzwi. Uwaga ta wywołała agresję u podejrzanego, który wyciągnął z kieszeni nóż i ugodził nim pięciokrotnie 31-latka. Ranił też dziewczynę. Następnie uciekł, podobnie jak jego koledzy.

Źródło: http://kurier.pap.pl

Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here