Atak na lotnisku w Fort Lauderdale – sprawca miał konkretny cel

Advertisement

Esteban Santiago, mężczyzna odpowiedzialny za zabójstwo 5 osób i ranienie kilkunastu, podczas ataku na lotnisku w Fort Lauderdale, miał konkretny cel – to do tej pory ustalili śledczy, w sprawie piątkowej tragedii. Mężczyzna posłużył się bronią 9 mm, którą przewiózł w swojej jedynej walizce, którą nadał na bagaż, podczas lotu z Alaski na Florydę. 

Santiago jest byłym członkiem armii amerykańskiej, jak mówią dzisiaj eksperci, wciąż borykającym się z psychiczną traumą. Ma 26 lat i w ręce władz oddał się bez oporu. Pracował jako strażnik, w stanie Alaska gdzie mieszkał. Santiago w listopadzie miał odwiedzić biuro FBI na Alasce i powiedzieć, że słyszy głosy i jest zmuszany przez władze przez oglądanie filmów ISIS.

Santiago, którego rodzina mieszka w miejscowości Union w New Jersey, ma stanąć przed sądem na Florydzie w poniedziałek.

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here