Biało-czerwona na nowojorskim Times Square w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości

Reklama - Advertisement

Zobacz polską flagę powiewającą w najbardziej prestiżowym miejscu w Nowym Jorku, na Times Square w niedzielę, 11 listopada. Świętujmy razem 100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Zdjęcie z poruszającą się biało-czerwoną flagą i napisem w języku angielskim “Stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości” zostanie wyświetlone kilkadziesiąt razy na budynku NASDAQ, który znajduje się na nowojorskim Times Square, zwanym przez wielu “skrzyżowniem świata” (The Crossroad of the World). Trzydziestosekundowy spot będzie się ukazywał w niedzielę, 11 listopada br. co najmniej trzy razy na godzinę, z największą częstotliwością pomiędzy godzinami 10 a 22.

Reklama na nowojorskim Times Square to inicjatywa Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej. – Setna rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości to ważne wydarzenie dla całej Polonii w Stanach Zjednoczonych, która tak bardzo ceni sobie wolną i niepodległą Polskę. To także dobra okazja do przypomnienia o trwałości związków z Polską oraz wkładu Polonii w proces odzyskiwania niepodległości przez Polskę w 1918 r. Bez działań Ignacego Jana Paderweskiego w Stanach Zjednoczonych, który dotarł z polskimi postulatami do prezydenta Woodrow Wilsona, bez aktywnego politycznego i finansowego wsparcia amerykańskiej Polonii, bez ponad 20 tys. wolontariuszy do Błękitnej Armii, droga do polskiej niepodległości byłaby przynajmniej o wiele dłuższa – powiedział dyrektor wykonawczy PSFCU, Bogdan Chmielewski.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here