Biały Dom: deperacko potrzebujemy środków na pomoc Ukrainie i Izraelowi

Reklama - Advertisement

Biały Dom wezwał Kongres do jak najszybszego uchwalenia dodatkowych środków na pomoc militarną dla Ukrainy i Izraela. Rzecznik prezydenckiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego John Kirby powiedział, że w budżecie USA pozostało już coraz mniej środków na wsparcie działań wojskowych Ukrainy przeciwko Rosji i operacji Izraela przeciwko Hamasowi.

John Kirby przyznał, że dostawy uzbrojenia dla Ukrainy zostały ostatnio ograniczone. “W przypadku Ukrainy pakiety uzbrojenia z zasobów Pentagonu mają mniejszą wartość, ponieważ nie mamy takiej elastyczności, jaką mieliśmy kiedyś”. Kirby dodał, że w miesiącach zimowych ukraińskiej armii będzie coraz trudniej prowadzić operacje bez dodatkowych dostaw uzbrojenia.

Wsparcia finansowego potrzebuje także Izrael. “Desperacko potrzebujemy dodatkowego finansowania o które prosił prezydent. Chciałbym przypomnieć członkom Kongresu, że liczby zawarte w naszych wnioskach są dobrze uzasadnione i nie wzięliśmy ich z sufitu”.

Biały Dom zwrócił się do Kongresu o uchwalenie pakietu o wartości 106 miliardów dolarów na pomoc dla Ukrainy, Izraela, bezpieczeństwa w obszarze Indopacyfiku oraz ochrony granic USA. W pakiecie przewidziano 64 miliardy dolarów dla Ukrainy i ponad 14 miliardów dolarów dla Izraela.

/IAR/RadioRAMPA/

Zdjęcie: White House/Twitter

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here