Biały Dom gotowy na święta!

Biały Dom gotowy na święta!
Photo Credit To Melania Trump Twitter
Reklama:

Pierwsza Dama USA Melania Trump po raz drugi udekorowała Biały Dom na święta Bożego Narodzenia! Co sądzicie o tegorocznym wystroju?

Temat przewodni w tym roku to “Amerykańskie Skarby”. Przy przygotowaniu dekoracji pracowało 225 wolontariuszy i wykorzystano 20,000 stóp światełek, 12,000 łuków, 40 czerwonych choinek w części Białego Domu zwanej East Colonnade, a także 14,000 ozdób w Grand Foyer i Cross Hall. Tradycyjny dom z piernika, w tym roku stworzony został z 225 funtów ciasta i przedstawia nie tylko Biały Dom, ale i cały waszyngtoński Mall. 

Kolorem przewodnim jest właśnie kolor czerwony, którego wybór Pierwsza Dama uzasadniła, mówiąc, że jest to nawiązanie do pasków jakie widzimy w prezydenckiej pieczęci zaprojektowanej przez Ojców Założycieli – symbol szlachetnych wartości i odwagi.

Każdy pokój Białego Domu wygląda nieco inaczej. W tzw. Green Room, dekoracje nawiązują do plonów zbieranych w Ameryce, a wśród ozdób znaleźć można owoce, zboża, warzywa. W East Room pojawiły się metalowe zarysy miast takich jak Nowy Jork, Chicago czy San Francisco. W Red Room zaprezentowano wieńce stworzone z ołówków i noszące logo BE BEST, nawiązujące do kampanii Pierwszej Damy, skierowanej do dzieci i zwracającej uwagę na problemy z jakim się borykają, m.in. cyberprzemoc. 

Melania Trump nie pojawiła się osobiście podczas prezentacji dekoracji świątecznych, co czyniła każda pierwsza dama od czasów Nancy Regan. Melania Trump powiedziała, że dekoracje mówią same za siebie, a efekt końcowy swojej pracy, światu zaprezentowała również w mediach społecznościowych:


 

About The Author

Related posts