Biały Dom opublikował zdjęcia ze spotkania Sekretarza Stanu USA z liderem Korei Północnej

Advertisement

Biały Dom opublikował oficjalne zdjęcia ze spotkania sekretarza Stanu USA Mike Pompeo z liderem Korei Północnej Kim Jong Unem. W momencie spotkania, które odbyło się wcześniej w tym miesiącu, Pompeo był nominowany na stanowisko sekretarza stanu. Zdjęcia opublikowano dzisiaj, kilka godzin po oficjalnej akceptacji jego nominacji.

Zdjęcia opublikowała rzecznik prasowa Białego Domu Sarah Sanders. Do spotkania doszło w weekend wielkanocny. 

Dzisiaj rano Prezydent Donald Trump w wywiadzie dla Fox News, powiedział, że oryginalnie, podczas podróży Pompeo na półwysep koreański, spotkanie z liderem z północy nie było zaplanowane, ale doszło do niego przy okazji. Obaj politycy mieli rozmawiać spokojnie, aż przez godzinę. Według Prezydenta Trump’a, jest wola porozumienia ze strony Korei Północnej. 

Przypominamy, w piątek rozpocznie się spotkanie liderów Korei Północnej i Południowej w strefie zdemilitaryzowanej pomiędzy dwoma państwami. Prezydent Trump potwierdził dzisiaj również, że jego spotkanie z Kim Jong Unem jest aktualne – obecnie pod uwagę branych jest pięć lokalizacji i cztery daty. 

Zdjęcia: White House
Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here