Biały Dom podświetlany na biało – niebiesko

Reklama - Advertisement

Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden poinformował, że w atakach Hamasu na Izrael zginęło co najmniej jedenastu amerykańskich obywateli. Wcześniej Departament Stanu informował o dziewięciorgu zabitych. Joe Biden przekazał kondolencje rodzinom ofiar ataku w USA i Izraelu.

Joe Biden napisał w oświadczeniu, że spośród jedenastu zabitych obywateli amerykańskich wielu miało w Izraelu drugi dom. “To łamie serce, ich rodziny zostały rozerwane przez niewybaczalną nienawiść i przemoc” – napisał prezydent USA i poinformował, że jego administracja stara się ustalić los zaginionych obywateli amerykańskich. Biden nie wykluczył, że niektórzy z nich są wśród uprowadzonych przez Hamas. Prezydent USA poinformował, że wokół synagog i centrum społeczności żydowskiej w Stanach Zjednoczonych zwiększono środki bezpieczeństwa. “W tej bolesnej chwili naród amerykański stoi ramię w ramię z Izraelczykami” – napisał Biden, który polecił podświetlić dzisiejszej nocy Biały Dom na biało-niebiesko na znak jedności z Izraelem.

Tymczasem rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego John Kirby poinformował, że transport amerykańskiego uzbrojenia i amunicji jest już w drodze do Izraela i że USA będą udzielać temu krajowi dalszego wsparcia.

/IAR/RadioRAMPA/

Zdjęcie: White House/Twitter

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Teresa Myśliwiec

Latest posts by Teresa Myśliwiec (see all)

Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here