Biskup Witold Mroziewski – kim jest?

Reklama - Advertisement

Znany dobrze Polonii ks. Witold Mroziewski, obecnie proboszcz parafii św. Krzyża w dzielnicy Maspeth, mianowany został biskupem pomocniczym diecezji Brooklyn. Decyzję Papieża Franciszka, ogłosił w Waszyngtonie, 19 maja, arcybiskup Carlo Maria Viganò, nuncjusz apostolski Stanów Zjednoczonych.

Msza celebrująca, podczas której oficjalnie wyświęcony został ks. Mroziewski, miejsce miała 20 lipca o 2 p.m. w katedrze św. Józefa w Prospect Heights (Co-Cathedral of Saint Joseph), w dzielnicy Brooklyn.

Ksiądz Mroziewski urodził się 25 marca 1966 roku w Augustowie. Zdobył tytuł magistra na wydziałach teologii i prawa kanonicznego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, a także tytuł doktora prawa kanonicznego tego samego Uniwersytetu.

Święcenia kapłańskie przyjął 29 czerwca 1991 roku w katedrze w Łomży. W 1992 roku wysłany został na pełnienie służby w Nowym Jorku, właśnie w dzielnicy Brooklyn. W latach 1993 – 2000 był wikarym parafii Matki Bożej Częstochowskiej i św. Kazimierza (Our Lady of Czestochowa-Saint Casmir ) na Brooklynie, a następnie został proboszczem tej parafii w latach 2000-2013. Od 2013 roku jest proboszczem Parafii św. Krzyża w dzielnicy Maspeth.

Posłuchajcie kim jest ksiądz biskup Witold Mroziewski – jakie znaczenie ma jego imię i jak wpłynęło na jego życiową misję? Kto był dla niego człowiekiem, który zmienił jego życie? Jak nastąpiło u niego powołanie? W końcu, rozmawiamy o ostatnich wydarzeniach ale i o tym co nastąpi – m.in. spotkanie z Papieżem Franciszkiem. Zapraszamy!

Rampa TV
Telewizja na żądanie - oglądaj na stronie www.RAMPATV.com, a także dodaj kanał RAMPA TV na RokuTV i Amazon Fire.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here