Congresswoman Carolyn B. Maloney w Naszej Unii

Reklama - Advertisement

W poniedziałek, 17 listopada w siedzibie Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej przy 100 McGuinness Blvd. odbyło się spotkanie kongresmenki Carolyn B. Maloney, z przedstawicielami środowiska polsko-amerykańskiego. Maloney reprezentuje dystrykt 12, obejmujący dzielnicę Greenpoint.

Kongresmenka opowiadała o swojej ostatniej wizycie w Polsce, gdzie stała na czele delegacji Białego Domu, biorącej udział w otwarciu Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie.

Maloney, jako jedna z nielicznych kandydatów z ramienia Demokratów, która po wyborach utrzymała swoje stanowisko, mówiła o konieczności głosowania przez Polaków. Maloney przypomniała również, że pracuje nieustannie nad wprowadzeniem Visa Waiver Program dla Polaków, podkreślając, że rata odmów przy wydawaniu wiz w Polsce, musi spaść poniżej 3 procent.

Kongresmenka podkreśliła również jak ważna jest rola Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej jeżeli chodzi o Polonię – nazwała Naszą Unię “urzędem miasta” do którego każdy może przyjść i zgłosić swój problem oraz otrzymać pomoc.

Po swoim przemówieniu, Maloney przyjmowała pytania od zebranych. Wśród nich były te dotyczące lokalnych projektów, jak remont placu poświęconego Błogosławionemu Księdzu Popiełuszce czy mieszkań dla seniorów.

Poruszona została kwestia bezpieczeństwa Polski. Maloney zapewniła, że przeciwna była wycofaniu tarczy antyrakietowej z Polski i że również zaniepokojona jest obecną sytuacją w Europie Wschodniej. Zapytana o propozycję rozwiązania trudnej relacji z Rosją, Maloney zaproponowała, aby polscy biznesmeni porozumieli się z Putinem niezależnie od Rządu Polskiego, jako że utrzymanie handlu i wymiany handlowej, jest nie tylko kluczowe, ale mogłoby być dobrą alternatywą dla konfliktu.

W spotkaniu udział wzięła Pani Konsul Generalna RP w Nowym Jorku Ewa Junczyk-Ziomecka, przedstawiciele zarządu i rady dyrektorów Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej, przedstawiciele najważniejszych organizacji polonijnych i media.

Więcej w relacji ze spotkania.

Rampa TV
Telewizja na żądanie - oglądaj na stronie www.RAMPATV.com, a także dodaj kanał RAMPA TV na RokuTV i Amazon Fire.
Rampa TV

Latest posts by Rampa TV (see all)

Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here