Córka Ewy Błaszczyk wybudzona ze śpiączki

Advertisement - Reklama

Córka Ewy Błaszczyk – Aleksandra, wybudziła się ze śpiączki 17 sierpnia.

Ola zakrztusiła się połykając tabletkę 16 lat temu. Od tego momentu dziewczyna przebywała w śpiączce. Dzięki rozwojowi medycyny i japońskim lekarzom, którzy przeprowadzili operację wszczepienia stymulatora, powstały większe szanse dla córki Ewy. Stymulator ma wpłynąć na zwiększenie przepływu mózgowego. Zabiegu dokonano w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Olsztynie, pod okiem profesora Isao Morita.

Efekty działania stymulatora zazwyczaj widoczne są już po miesiącu. Aleksandra przeszła operację 17 maja 2016 roku, a dziś możemy już mówić o wybudzeniu się ze śpiączki, z medycznego punktu widzenia. Dziewczyna reaguje na dźwięki, otoczenie, patrzy, obserwuje. Nie jest jeszcze jednak w pełni świadoma.
Aktorka Ewa Błaszczyk założyła Fundację Akogo. Powstała również neurorehabilitacyjna klinika Budzik, w której udało się wybudzić już kilka osób.
Więcej informacji o stanie zdrowia córki Ewy Błaszczyk już wkrótce.
Przedstawiamy Wam film “The Clock Is Ticking” Fundacji Akogo, w którym Ewa Błaszczyk opowiada o celach powstania fundacji, a także swoim osobistym przeżyciu.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here