“Dla mnie jesteście bohaterami” – zakończyła się 29. piesza pielgrzymka do Amerykańskiej Częstochowy

Reklama - Advertisement

Ponad 3000 osób witanych było przez prawie 1,500 wiernych do dźwięków religijnej muzyki, odgłosów śpiewu i dzwoneczków tamburynu. Wielka wiara i głęboka modlitwa, poczucie radości i jedności, wielka pokora i szacunek. Tak w skrócie podsumować można zakończenie 29. pieszej pielgrzymki do Amerykańskiej Częstochowy, czyli do Sanktuarium Matki Bożej w Doylestown, w stanie Pennsylwania.

Zobaczcie relację wideo, w której rozmawiamy z pielgrzymami oraz przeorem Sanktuarium Rafałem Walczykiem. Ta pielgrzymka była wyjątkowo wymagająca dla jej uczestników – rekordowe temperatury, wysoka wilgotność i gwałtowne burze, które niektórych pielgrzymów pozbawiły dachu nad głową już w pierwszą noc. Wymagająca pogoda jednak to zbyt mało aby przerwać pielgrzymkę – mieszkańcy stanów Nowy Jork, New Jersey, Connecticut i Pennsylwania, przybyli do Sanktuarium rozweseleni i pełni wdzięczności. Wśród pielgrzymów byli również znani i lubiani wśród Polonii,  Tomasz Adamek, bokser oraz Andrzej Młynarczyk, aktor.

Pielgrzymka zakończyła się Mszą Świętą na terenie Sanktuarium.

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here