Donald Trump o nowej umowie z Meksykiem i Kanadą

Reklama - Advertisement

Donald Trump chwali nowe porozumienie handlowe z Meksykiem i Kanadą, które ma zastąpić układ o wolnym handlu NAFTA. Prezydent USA określa zawarcie nowej umowy mianem historycznego wydarzenia. Renegocjacja porozumienia NAFTA była jednym z głównych haseł wyborczych Donalda Trumpa.

Donald Trump powiedział, że nowe porozumienie do dobra wiadomość dla Amerykanów jak i dla świata. “W czasie kampanii obiecywałem renegocjację NAFTA i dziś dotrzymuję słowa,” powiedział Prezydent USA. Nowe porozumienie handlowe znosi bariery handlowe dla amerykańskich farmerów i wielu gałęzi przemysłu. “Ten nowy układ będzie najbardziej nowoczesnym i zrównoważonym porozumieniem handlowym w historii naszego kraju z najdalej idącymi zabezpieczeniami dla pracowników jakie dotychczas stworzono.”

Prezydent USA wyraził przekonanie, że inne kraje pójdą śladami Meksyku i Kanady, i stworzą lepsze warunki dla amerykańskiego handlu. Donald Trump powtórzył swoje ostrzeżenie pod adresem Brukseli, że nałoży dodatkowe cła na europejskie samochody, jeśli Unia nie poprawi warunków do eksportu z USA. “Prowadzimy udane negocjacje, ale zobaczymy co się stanie. Mam przeczucie, że zakończą się one sukcesem.”

Donald Trump powiedział, iż liczy na to, że porozumienie handlowe z Meksykiem i Kanadą, zostanie zatwierdzone przez Kongres. 

Nowe porozumienie będzie nosiło nazwę, The United States Mexico Canada Agreement (USMCA).

(IAR)

Rampa Ranek
RAMPA Ranek to audycja radiowa od 7-10 a.m. od poniedziałku do piątku. Najważniejsze wiadomości, sport, biznes, kultura i wydarzenia. Dobra, polska muzyka. Słuchaj na www.RadioRAMPA.com lub poprzez bezpłatną aplikację RADIO RAMPA na telefony komórkowe.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here