Ekipy odnalazły fotele lotnicze z zaginionego samolotu. Znaleziono też fragmenty ciał

Reklama:

W piątek natrafiono na fragmenty egipskiego samolotu Airbus A320, który w czwartek uległ katastrofie nad Morzem Środziemnym lecąc z Paryża do Kairu – poinformowały władze Grecji i Egiptu.

Specjalizujący się w tematyce lotniczej portal Aviation Herald poinformował, że na krótko przed katastrofą detektory dymu w samolocie wykryły dym w toalecie i w systemach awioniki samolotu.

Aviation Herald twierdzi, że uzyskał te dane “z trzech niezależnych kanałów” za pośrednictwem systemu ACARS (Aircraft Communications Addressing and Reporting System).

Egipskie ekipy poszukiwawcze natrafiły w odległości ok. 290 km na północ od Aleksandrii m. in. na fotele lotnicze i bagaż. Odnaleziono też fragmenty ciał – poinformował rzecznik sił zbrojnych Egiptu.

Według władz greckich radary wykazały, że Airbus wykonał nagle dwa ostre skręty, po czym runął z wysokości 7620 metrów do morza.

Airbus przewoźnika EgyptAir wykonujący rejs MS804 wystartował o godz. 23.09 w środę z lotniska Roissy-Charles de Gaulle w Paryżu i zgodnie z planem miał wylądować w Kairze w czwartek o godz. 3.15, o godz. 2.30 samolot zniknął z radarów.

Na pokładzie Airbusa znajdowało się 66 osób: 56 pasażerów, w tym troje dzieci, a także siedmiu członków załogi i trzej przedstawiciele przewoźnika odpowiedzialni za bezpieczeństwo.

Źródło: http://kurier.pap.pl

About The Author

Related posts