Festiwal w Amerykańskiej Częstochowie ma już 50 lat! Zobacz wideo.

Reklama - Advertisement

Ten rok to rok jubileuszowy dla Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Amerykańskiej Częstochowie – minęło 60 lat od powstania sanktuarium i 50 lat od pierwszego Polsko-Amerykańskiego Festiwalu.

Rocznice były uroczyście świetowane – 28 czerwca celebrowana była uroczysta Msza święta z udziałem ojca biskupa Columba Magbeth Green z Australii oraz ojca biskupa Stanisław Dziuba z RPA.

Następnie, tradycyjnie, w dwa pierwsze weekendy września, czyli 5-7 i 12-13 września, miejsce miał festiwal Polsko-Amerykański, który juz po raz 50. organizowany był na terenie sanktuarium. Co roku przez festiwal przewijają się tysiące ludzi, reprezentujących wiele kultur i stanów. Uczestnicy festiwalu mogli zobaczyć występy dzieci, zespołów folklorystycznych czy gości z Polski – zespół Góralsi podbił serca publiczności.

Nie zabrakło wielu atrakcji dla dzieci – szczególną furorę robi zawsze świetnie przygotowany park rozrywki z wieloma karuzelami.

Przeor Sanktuarium, Ojciec Rafal Walczyk, nie krył radości zarówno z powodu frekwencji jak i atrakcji, które jak widać było, przypadły do gustu uczestnikom.

Podczas festiwalu obecne było również Radio RAMPA ze swoim Maluchem!

Zobaczcie wideo:

Rampa TV
Telewizja na żądanie - oglądaj na stronie www.RAMPATV.com, a także dodaj kanał RAMPA TV na RokuTV i Amazon Fire.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here