Gangsterska zbrodnia na Brooklynie – zacementowane nogi, ciało w czarnej torbie

Zdjęcie: Soig~enwiki at the English language Wikipedia
Advertisement

To nie film, a rzeczywitość w Nowym Jorku. W poniedziałek przed południem, uczeń Kingsborough Community College odkrył zwłoki mężczyzny, pływające w Sheepshead Bay na Brooklynie. Student przechadzał się nad wodą, wzdłuż Manhattan Beach,  kiedy dokonał odkrycia. Powiadomiona została straż pożarna, a następnie policja.

Wyłowione ciało zawinięte było w czarną plastikową torbę, z zaklejoną taśmą twarzą. Ręce ofiary zawiązane były za plecami, a jego nogi usztywnione zostały w cemencie. Był to mężczyzna,  który na plecach miał tatuaż Maryji Dziewicy, trzymającej różę w ręku.

Według szefa detektywów nowojorskich, Roberta K. Boyce, w tej sytuacji policja ma do czynienia z morderstwem i to w tzw. starym stylu – taki sposób zabijania, charakterystyczny był np. przy porachunkach gangów lub mafii. Jak powiedział Boyce, zabójca musiał mieć cierpliwość – zaschnięcie cementu wymaga czasu.

Policja nie podała tożsamości mężczyzny.

 

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here