Historyczna wizyta Prezydenta Polski w Amerykańskiej Częstochowie – reportaż wideo

Reklama - Advertisement

Historyczna wizyta Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w Amerykańskiej Częstochowie dobiegła końca. Po raz pierwszy w historii narodowego sanktuarium Matki Bożej częstochowskiej w Doylestown, PA, sanktuarium odwiedził urzędujący Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Para prezydencka wzięła udział we mszy świętej, a następnie spotkała się z Polonią amerykańską, podczas którego to spotkania, Prezydent Polski wręczył odznaczenia państwowe najbardziej zasłużonym Polakom.

Prezydent podczas swojej wizyty uroczyście odsłonił także pomnik żołnierzy niezłomnych. To pełne emocji wydarzenie przeszło już do historii, jest to bowiem, pierwszy tego typu pomnik upamiętniający żołnierzy wyklętych na terenie USA.

Wizyta prezydenta była wspaniałą okazją do tego, aby drogę do sanktuarium oznaczyć polskimi flagami. Wnętrze natomiast wypełnione zostało biało-czerwonymi kwiatami. Przy ołtarzu widniało godło polski. Pan Prezydent Andrzej Duda powitany został gorąco przez dzieci, uczniów polskich szkół sobotnich, harcerzy, weteranów i wielu rodaków, którzy przybyli z różnych części Stanów Zjednoczonych.

Na uroczystość przybyło prawie 5 tysięcy osób. Prezydent Andrzej Duda obiecał, że nie jest to jego ostatni przyjazd do Amerykańskiej Częstochowy.

Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here