Historyczne spotkanie: Prezydent USA Donald Trump i Lider Korei Północnej Kim Jong Un

Advertisement

Doszło do spotkania lidera Korei Północnej Kim Jong Un’a z prezydentem USA Donaldem Trumpem. Symboliczne uściśnięcie dłoni było pierwszym w historii spotkaniem przywódców tych dwóch krajów i rozpoczęło jednodniowy szczyt pomiędzy USA a Koreą Północną, którego celem ma być denuklearyzacja Korei Północnej. 

Spotkanie rozpoczęło się o 9:04 rano czasu lokalnego, w hotelu Capella na wyspie Sentosa w Singapurze. Liderzy uścisnęli sobie dłonie na tle flag amerykańskiej i koreańskiej, a reporterzy słyszeli jak Kim powiedział “miło Cię poznać, Panie Prezydencie.” Po chwili dla fotoreporterów, obaj politycy udali się na spotkanie z mediami, i każdy z nich wydał krótkie oświadczenie. “Będziemy mieć wspaniałą relację, nie mam co do tego wątpliwości,” powiedział Donald Trump. Kim powiedział wówczas, za pośrednictwem tłumacza, że “nie było łatwo doprowadzić do tego momentu,” ale obie strony pokonały przeciwności.

Więcej w Espresso Show w Radio RAMPA we wtorek od godz. 10 rano.

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here