Homeland Security wyjaśnia przemówienie Prezydenta

Reklama - Advertisement

Departament Homeland Security wydał oświadczenie, w którym wyjaśnia kogo dotyczyć będzie zakaz wjazdu z Europy do USA, obowiązujący od piątku przez kolejne 30 dni – najnowszą metodę walki z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, którą w środę wieczorem ogłosił Prezydent Donald Trump.

Jak czytamy w komunikacie: prezydent Donald Trump podpisał prezydencką proklamację, która zawiesza możliwość przekroczenia granicy Stanów Zjednoczonych dla większości obywateli innych krajów, którzy przebywali w konkretnych krajach Europy, w jakimkolwiek punkcie w ciagu 14 dni przed ich planowanym wjazdem do USA. Kraje te należą do strefy Schengen i są to: Austria, Belgia, Czechy,  Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Niemcy, Grecja, Węgry, Islandia, Włochy, Łotwa, Liechtenstein, Litwa, Luxemburg, Malta, Holandia, Norwegia, Polska, Portugalia, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Szwecja i Szwecja. Zakaz nie dotyczy obywateli amerykańskich, osób posiadających prawo pobytu (zielone karty), (generalnie) najbliższych członków rodziny amerykańskich obywateli i innych osób, które są zidentyfikowane w proklamacji.

Jak podał departament Homeland Security, w ciągu najbliższych 48 godzin, wydane zostanie dodatkowe powiadomienie o wymaganiach dla obywateli amerykańskich, którzy odwiedzili strefę Schengen, co do powrotów do USA przez konkretne lotniska, gdzie rząd amerykański wdrożył już dodatkowe procedury dotyczące sprawdzania stanu zdrowia i bezpieczeństwa. 

Dzisiaj Wiceprezydent Mike Pence, w telewizji CNN powiedział, że Amerykanie wracający z Europy, będą mogli skorzystać z 13 konkretnych lotnisk, a następnie będą musieli przejść 14-dniową kwarantannę w domu – nie podano jednak szczegółów, czekamy więc na wytyczne. 

Oto pełny tekst proklamacji Prezydenta USA:

Proklamacja Prezydenta USA co do zawieszenia możliwości przekroczenia granicy amerykańskiej z Europy

Przemówienie Prezydenta o koronawirusie

 

Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here