Jak pomagać Ukrainie z głową

Reklama - Advertisement

Pomagajmy Ukrainie z głową. Apelują o to organizacje, samorządy i wolontariusze działający przy granicy polsko-ukraińskiej. Już pierwszego dnia wojny punkty pomocowe w Polsce zalała fala najpotrzebniejszych artykułów. Teraz przyszedł czas na odpowiadanie na konkretne potrzeby.

Pomoc musi być konkretna i przemyślana, np. wczoraj w Przemyślu, sekretarz miasta Dariusz Łapa powiedział, że najbardziej potrzebne są łóżka celem zapewnienia noclegu, pościel jednorazowa, środki higieny, bielizna dla kobiet i dla dzieci. 

Na stronie pomagamukrainie.gov.pl  można zgłosić chęć pomocy, w tym przekazać niezbędne rzeczy, udostępnić mieszkanie lub schronienie i zostać wolontariuszem. Za skoordynowanie działań odpowiada Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych. 

Z apelem o rezygnację z indywidualnych zbiórek leków, zwróciły się m.in. Ministerstwo Zdrowia. Rzecznik resortu powiedział, że transportowanie i przechowywanie leków w niewłaściwych warunkach, powoduje, że te leki tracą swoją skuteczność. 

O pomaganie z głową, apelują również organizacje ratujące ukraińskie zwierzęta – najlepiej szukać informacji na stronie konkretnego schroniska, co w danej chwili jest najbardziej potrzebne.

Od pierwszego dnia wojny do dziś ukraińsko – polską granicę przekroczyło już ponad 377 tysięcy osób. Polski rząd zapewnił, że nasz kraj przyjmie każdego uciekającego przed wojną na Ukrainie.

(IAR)

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here