Jako 15-latek zaatakował policjantkę siekierą, przed sądem odpowiadał jak dorosły

Advertisement

Na 15 lat pozbawienia wolności skazał w środę Sąd Okręgowy w Płocku (Mazowieckie) Damiana Ch., oskarżonego o usiłowanie zabójstwa w 2015 r. dwójki policjantów. Damian Ch. miał wtedy 15 lat. Przed sądem odpowiadał za swój czyn jak dorosły.

Wydając wyrok, sąd postanowił jednocześnie o przyznaniu policjantce, którą podczas napaści Damian Ch. ciężko ranił siekierą, 100 tys. zł zadośćuczynienia. Wyrok nie jest prawomocny.

Prokurator żądał dla Damiana Ch. maksymalnej kary 25 lat pozbawienia wolności. Obrona wnosiła o sprawiedliwy wyrok, podkreślając młody wiek oskarżonego i trudną sytuację rodzinną, w której dorastał. Podczas procesu Damian Ch. przyznał się do zarzucanych czynów.

Według ustaleń śledztwa, w jednej z miejscowości pod Mławą w nocy 14 lutego 2015 r. Damian Ch., najpierw wezwał telefonicznie policję pod zmyślonym pretekstem interwencji domowej, po czym ciężko ranił 30-letnią funkcjonariuszkę, zadając jej ciosy siekierą w głowę. Następnie zaatakował towarzyszącego jej w patrolu policjanta. Funkcjonariuszowi udało się obezwładnić napastnika. W chwili zatrzymania Damian Ch. miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Źródło: http://kurier.pap.pl

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here