Jasnogórska pielgrzymka Rycerzy Kolumba

Jasnogórska pielgrzymka Rycerzy Kolumba
Photo Credit To Jasna Góra - zdjęcie Jerzy Szota/Wikipedia
Reklama:
Znana z amerykańskiej działalności społecznej i religijnej organizacja Rycerze Kolumba dała o sobie znać w Częstochowie. Jej członkowie przybyli na Jasną Górę z ręcznikami, kocami, ręcznikami i kompletami pościeli przeznaczonymi dla najuboższych.
 
Przypomnijmy, że ta wspólnota (siedziby można zobaczyć praktycznie w każdem mieście USA) działa również w Polsce – od 11 lat. Zrzesza w kraju nad Wisłą około 5 tys. osób, które z założenia mają stanowić wsparcie dla samych siebie oraz własnych rodzin, a także nieść pomoc innym. Członkowie tych grup ze wsparciem Amerykanów prowadzą działalność w ponad 100 polskich parafiach.
 
“Nasza pielgrzymka odbyła się tuż przed Światowym Dniem Ubogich, bo wydaje się, iż nasze działania dobrze wpisują się w potrzeby Kościoła katolickiego” – skomentował Tomasz Wawrzkowicz, delegat Rycerzy Kolumba na Polskę. Jak dodał, podstawowe i najważniejsze reguły, jakimi kieruje się jego organizacja, to: miłosierdzie, jedność, braterstwo oraz patriotyzm.
 
Według przekazu kościalnych mediów, Jjsnogórskie spotkanie Rycerze Kolumba tradycyjnie połączyli ze zbiórką darów, które przekażą do domów prowadzonych przez siostry albertynki. W Polsce w Roku św. Brata Alberta, z inicjatywy Rycerzy, trwa peregrynacja relikwii i obrazów Adama Chmielowskiego nazywanego “Przyjacielem Pana w ubogich”. Do obecnej chwili obrazy i relikwie odwiedziły ponad 100 parafii w Polsce. Akcja potrwa jeszcze do lutego 2018 roku.
 
T.

About The Author

Related posts