Jest porozumienie rządu ze Stowarzyszeniem “Marsz Niepodległości” w sprawie marszu 11 listopada

Jest porozumienie między Stowarzyszeniem “Marsz Niepodległości” a stroną rządową w sprawie wspólnego marszu jutro 11 listopada, w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk powiedział IAR, że będzie to wielki, wspólnotowy marsz:

“Strona rządowa, wspólnie z organizatorami “Marszu Niepodległości” ustaliła wszystkie sprawy organizacyjne. Chcemy wszystkich Polaków zaprosić o godzinie 14:00 na Rondo Dmowskiego, gdzie o 15:00 po wystapieniu Pana Prezydenta Marsz ruszy w stronę Stadionu Narodowego, pod biało-czerwonymi flagami. Uczcijmy ten niezwykły dzień.”

O porozumieniu poinformowało również za pośrednictwem Twittera Stowarzyszenie “Marsz Niepodległości”. “Spotykamy się o godz. 14.00 na Rondzie Dmowskiego. O godz. 15.00, po przemówieniu prezydenta Andrzeja Dudy, wymarsz w stronę Stadionu Narodowego”- głosi komunikat Stowarzyszenia.

Krzysztof Bosak, wiceprezes Ruchu Narodowego, współorganizującego Marsz Niepodległości, napisał na Twitterze: “Proszę wszystkich o zaufanie do naszych reprezentantów, dołożyli oni wszelkich starań, by ocalić Marsz Niepodległości z jego jedyną i niepowtarzalną atmosferą. We wspólnym marszu będą z nami także władze państwa. Zadbajmy o świetną atmosferę i oprawę. Do zobaczenia w niedzielę!”. 

W rozmowach uczestniczyli, oprócz Michał Dworczyka, m.in. szef MON Mariusz Błaszczak, szef MSWiA Joachim Brudziński, a także Robert Bąkiewicz, prezes Stowarzyszenia “Marsz Niepodległości” oraz jego wiceprezes Witold Tumanowicz

(IAR)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here