Kolejny bieg o Uśmiech Dziecka zakończony sukcesem!

Reklama - Advertisement

16 października, w Forest Park na Queensie, miejsce miał drugi bieg o Uśmiech Dziecka, organizowany przez Children’s Smile Foundation. Fundacja od lat pomaga najbardziej potrzebującym dzieciom z metropolii nowojorskiej, ale również, tym z Polski. Przy okazji biegu, z fundacją współpracuje grupa Polska Running Team – czyli pasjonaci biegania, zarówno amatorzy jak i zawodowcy. Impreza odbywa się pod patronatem Konsulatu RP w Nowym Jorku.

Bieg dla dorosłych ma dystans 5 km, a w tym roku wzięło w nim udział jeszcze więcej osób niż w roku ubiegłym, bo aż 180. To bardzo istotne bo liczy się cel – każdy biegnący przyczynił się do udzielenia przez Fundację pomocy dzieciom dotkniętym przez los. W tym roku udało się uzbierać $4890 na pomoc dzieciom! Brawo!

W tym roku bieg otworzyła pani Konsul Małgorzata Rejek- Radon, która przybyła z całą swoją rodziną – jej mąż brał udział w biegu 5K a syn, zdobył 3 miejsce w kategorii 8-12 lat.

Ogromnym powodzeniem cieszył się darmowy bieg dla dzieci, w którym wzięło udział ponad 100 młodych zawodników – w dystansie na 400m pobiegły dzieci najmłodsze, a w wieku od 4 do 7 lat dzieci starsze. Najstarsza grupa wśród tych najmłodszych, to biegacze w wieku od 8-12 lat – to oni do pokonania mieli 1 kilometr.

Uczestnicy bardzo chwalili trasę wyznaczoną przez Artura Tyszuka, prezesa Polska Running Team. Przedstawiciele drużyny Polska Running Team również licznie wzięli udział w biegu. Trasa biegła przez park, a częściowo ścieżkami przez las.

W tym  roku wszystkie dzieci otrzymały koszulki ufundowane przez Polską Szkołę im. Św. JP II z Maspeth oraz medale ufundowane przez Children’s Smile Foundation. Oddział PSFCU z Maspeth, ufundował nagrody dla wszystkich zwycięzców tych małych i dużych, a osobiście wręczyła je Pani Manager Małgorzata Leniartek.

Pogoda była wymarzona na rodzinny wypad do parku, a przy okazji wsparcie potrzebujących.

A oto zwycięzcy:

kobiety: I miejsce Karolina Niepokój, II miejsce Katarzyna Domejko, III miejsce Marta Wawrzusiak,

mężczyzni: I miejsce Gracjan Budziłowicz, II miejsce Joseph Iwan, III miejsce Tomasz Draus.

W Biegu 1K dla dzieci zwyciężyli :

4-7 lat: I miejsce Maciej Kucmierz, II miejsce Gabrysia Kucmierz, III miejsce Ola Kolano,

8-12 lat: I miejsce Aleksander Jopek, II miejsce Krystian Bar, III miejsce Jakub Radon.

Zdjęcie: Joanna Mrzyk/Fundacja Uśmiech Dziecka
Zdjęcie: Joanna Mrzyk/Fundacja Uśmiech Dziecka

Zdjęcia otrzymaliśmy od Fundacji Children’s Smile.

Gratulujemy!

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here