Legalizacja marihuany, ufunduje naprawę nowojorskiego metra?

Legalizacja marihuany, ufunduje naprawę nowojorskiego metra?

Zalegalizowanie marihuany w Nowym Jorku może stworzyć finansowe możliwości dla MTA – to nowy pomysł zaprezentowany przez NYU’s Rudin Center for Transportation. Nowojorski system transportacji od dawna ma problemy i wymaga kosztownej naprawy. Jedynym wyjściem do tej pory wydawało się podniesienie cen przejazdów dla pasażerów.

Jest jednak nowa propozycja: to podatek, z zalegalizowania marihuany w Wielkim Jabłku, mógłby posłużyć do sfinansowania renowacji metra. A dokładnie, jak czytamy we wnioskach uzyskanych przez przeprowadzone badanie, mogłoby to być nawet 670 milionów dolarów rocznie! 

MTA przewiduje, że w 2022 roku będzie musiało stawić czoła deficytowi w wysokości 1 miliarda dolarów, a to pomimo zapowiadanej na marzec 2019 roku podwyżki. Dodatkowo, agencja zapowiada, że potrzebuje w sumie 40 miliardów dolarów w ciągu najbliższych 10 lat, aby dokonać napraw i modernizacji metra w mieście. 

Wielu nowojorczyków przywitałoby taką ustawę z radością, przeciwnicy zaznaczają, że to wpędzanie mieszkańców miasta w ręce narkotyków. A jaka jest Wasza opinia?

About The Author

Related posts