Maraton pączkowy na Manhattanie z Polish Food Truck!

Reklama - Advertisement

Od trzech lat po ulicach Manhattanu jeździ polska retauracja – biznes prowadzony przez Grzegorza Gryzlaka i Przemka Motykę, cieszy się ogromną popularnością wśród Amerykanów, którzy uwielbiają polskie jedzenie.

Polish Food Truck na Manhattanie
Polish Food Truck na Manhattanie

Z okazji Tłustego Czwartku w Polish Food Truck zakupić będzie można pyszne, polskie pączki z różanym nadzieniem. Przy okazji, właściciele propagują informację o tej tradycji i zachęcają do spróbowania innych polskich potraw, jak pierogi czy kiełbasa. Do pączka można kupić również napój – oczywiście tylko polski.

“Nasza obecność jest bardzo pozytywnie odbierana,” mówi Grzegorz. “Próbujemy przekazać ludziom z różnych rejonów świata naszą tradycję.”

Grzegorz, który pochodzi z Nowego Sącza, jeszcze w Polsce interesował się kuchnią, a po przyjeździe do Nowego Jorku, zaczął interesować się kuchnią mobilną. “Czynsz przekraczał nasze możliwości. Zależało mi jednak na tym aby sprzedawać na Manhattanie,” mówi Grzegorz, podkreślając, że nie było łatwo, ale krok za krokiem, przedsięwzięcie nabierało coraz większego rozmachu.

I udało się, Grzegorz i Przemek osiągnęli coś co nie udało się nikomu wcześniej – prowadzą mobilną kuchnię polską na ulicach jednego z największych miast świata. W tej chwili, Polish Food Truck interesują się również media amerykańskie, jak np. DNAinfo. Biznes jest świetną wizytówką Polski w Wielkim Jabłku. Jak wiadomo – przez żołądek do serca!

PolishFoodTruck3_paczki

W tłusty czwartek Polish Food Truck zaparkowany będzie przy 52 ulicy, pomiędzy Szóstą i Siódmą Aleją, lub przy 47 Ulicy, pomiędzy Lexington Ave. i Park Ave. Dokładna lokalizacja podana zostanie w czwartek rano, na profilach społecznościowych tej najpopularniejszej restauracji na kółkach: Facebook lub Twitter @PolishCusine. Zakupić polskie jedzonko będzie można w godzinach od 11 rano do 3 po południu.

Aktualizacja: Polish Food Truck już od 10:30 a.m. jest zaparkowany przy 52. Ulicy, pomiędzy Szóstą i Siódmą Aleją.

Jeżeli zobaczycie Old Traditional Polish Cusine Truck na Manhattanie, dajcie znać!

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here