Mecz dla Dawidka – 1:0 dla Dawidka!

Reklama - Advertisement

“Dawidek jest w pełni świadomy akcji, która dla niego została zorganizowana, a dzisiejsza impreza przypadłaby mu do gustu – uwielbia tańczyć, mimo, że jest na wózku!” powiedziała mama Dawida Kotarskiego, Anna, w trakcie imprezy charytatywnej na rzecz chłopca. Dawid Kotarski cierpi na dziecięce porażenie mózgowe, przez co porusza się na wózku inwalidzkim. Szansą aby Dawidek stanął na nogi jest terapia komórkami macierzystymi w klinice w Californi. Jednorazowy koszt przeszczepu komórek to $40,000 plus koszt rehabilitacji. Dlatego też przyjaciele rodziny, zwołali Polonię, aby wziąć udział w “Meczu dla Dawidka” – imprezie charytatywnej, podczas której można było nie tylko świetnie się zabawić ale przede wszystkim, wesprzeć dobry cel.

Impreza miejsce miała 21 lipca w klubie Amsterdam Alley w Linden, NJ. Wzięło w niej udział ponad 100 osób. Muzykę zapewniła Dj Kari, a dzięki hojności wielu biznesów, organizatorzy byli w stanie przygotować wiele ciekawych fantów na loterię. Agnieszka Blanda-Dudaczyk, organizator akcji potwierdziła, że w podczas imprezy udało się zebrać 4715 USD. “To dla nas ogromny sukces, zaskoczenie hojności rodaków. Dziękujemy!” dodała. Ona, jak i rzesza wolontariuszy, bezinteresownie zaangażowali się w niesienie pomocy. 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć, a jeżeli chcecie poznać bliżej Dawidka, i dowiedzieć się gdzie i jak można pomóc, posłuchajcie wywiadu z jego mamą:

Mecz dla Dawidka – pomóż chłopczykowi znowu stanąć na nogi!

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here