Mundial 2018: poznaj rywali w grupie Polski

Mundial 2018: poznaj rywali w grupie Polski
Photo Credit To Zdjęcie: ŁaczyNasPiłka

Znamy wyniki losowania grup na Mistrzostwa Świata w piłce nożnej 2018. Polska, znajdujaca się w grupie H, będzie musiała zmierzyć się z Senegalem, Kolumbia, Japonia.

Polska reprezentacja losowana była z pierwszego koszyka. Losowania dokonali Nikita Simonian, były selekcjoner reprezentacji ZSRR, Diego Maradona z Argentyny, Cafu z Brazyli oraz Fabio Cannavaro w Włoch. Uroczystosć miejsce miała w Pałacu Kremlowskim, a zgromadzonych przywitał sam Prezydent Rosji Władimir Putin. 

Polska reprezentowana była przez Zbigniewa Bońka, prezesa PZPN, Adama Nawałkę, trenera reprezentacji, a także Tomasza Iwana i Macieja Sawickiego. 

W sumie grup jest osiem, a do rozgrywek pucharowych zakwalifikuja się po dwie drużyny z każdej z nich. Pierwszy mecz biało-czerwoni rozegraja 19 czerwca z Senegalem w Moskwie. Następnie zagramy z Kolumbia, a na końcu z Japonia 28 czerwca. Mistrzostwa Świata w Rosji odbywaja się po raz pierwszy i trwać będzie od 14 czerwca do 15 lipca, 2018. 

 

About The Author

Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Dziennikarka z pasji i wykształcenia; prezenterka radiowa i telewizyjna.

Related posts