Najmłodszy kontyngent Parady Pułaskiego zaprezentował swojego Marszałka

Reklama - Advertisement

29 kwietnia w Polskiej Misji Katolickiej w Hewitt – Our Lady Queen of Peace Church w Hewitt, NJ odbyła się “Góralska Baciarka” z Zespołem “Sumigoj”, przybyłym z Polski na tę uroczystość. Na tym wydarzeniu nastąpiło pasowanie na Marszałka Kontyngentu Hewitt Marcina Pisarczyka oraz trzech Miss Polonia tego Kontyngentu: Natalii Pocztarski, Emilii Pisarczyk i Kaji Sujdak.

Kontyngent w Hewitt jest najmłodszym wśród maszerujących kontyngentów na Paradzie Pułaskiego, na Piątej Alei – działają zaledwie od 3 lat.

Ksiądz Proboszcz Kamil Stachowiak, pierwszy Marszałek tego Kontyngentu z roku 2021 roku, jest – jak podkreślają przedstawiciele tutejszego Komitetu Parady Pułaskiego – siłą napędową tego Kontyngentu – sam mówi, że “to wielka rzecz tworzyć polskość na kontynencie amerykańskim”.

Dariusz Cieplak – Prezes Komitetu Parady Pułaskiego w Hewitt opowiedział o początkach tego Kontyngentu, o zaangażowaniu tutejszej społeczności, o zbudowaniu własnego rydwanu na przejazd Piątą Aleją, oraz o zasługach nowo-mianowanego Marszałka.

Marcin Pisarczyk – skromnie powiedział, że to zapewne zaprojektowany przez niego ołtarz w kościele przyczynił się do jego nominacji na Marszałka.

Dariusz Cieplak – Prezes Komitetu Parady Pułaskiego w Hewitt zaprezentował Little, Junior i Miss Polonia swojego Kontyngentu.

Jadwiga Kopala – przedstawicielka Komitetu Głównego Parady Pułaskiego podkreśliła, że jest pełna podziwu dla zapału tego rozpoczynającego swoją działalność w pandemii  Kontyngentu. Praca u podstaw cechuje ten młody Kontyngent.

Marcin Luc – Główny Marszałek Parady Pułaskiego z roku 2022 również pojawił się na celebracji pasowania Marszałka Kontyngentu Hewitt i bardzo pozytywnie ocenia ich zapał do pracy.

Rodzice tegorocznego Marszałka Maria i Jan Pisarczyk pokreślili, że starali się nauczyć swoich synów żyć według najwyższych wartości “Bóg, honor, ojczyzna” oraz udzielać bezinteresownej pomocy innym.

Rafał Pisarczyk – brat Marcina, ale także zeszłoroczny Marszałek z Kontyngentu Clifton/Passaic – a może najbardziej znany w Nowym Jorku ze swojego muralu o Powstaniu Warszawskim na Greenpoincie – żartobliwie podkreśla, że są takie momenty w ich braterskim życiu, w których wyprzedza swojego starszego brata.

Po pasowaniu Marszałka i prezentacji Miss Polonia tego Kontyngentu przyszedł czas na zabawę do białego rana przy muzyce góralskiego Zespołu “Sumigoj”, który na tę uroczystość przyleciał z Polski “spod samiućkik Tater”.

 

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here