Nowa przestrzeń dla pieszych i rowerzystów na moście Queensboro: od 18 maja bez aut na zewnętrznych jezdniach

NYC DOT

Od niedzieli 18 maja, podwojona zostanie przestrzeń dla pieszych i rowerzystów na moście Queensboro.

Północna zewnętrzna jezdnia będzie przeznaczona wyłącznie dla rowerzystów, a południowa — dotąd częściowo używana przez auta — stanie się chodnikiem dla pieszych. To odpowiedź na rosnącą liczbę użytkowników mostu i tłok na dotychczasowej wspólnej ścieżce.

Most Queensboro to druga najczęściej wykorzystywana przeprawa rowerowa przez East River, a liczba rowerzystów stale rośnie dzięki rozbudowie infrastruktury w zachodnim Queens. Projekt jest częścią większego planu DOT, obejmującego 37 inicjatyw na rzecz poprawy komunikacji bez samochodów w centrum miasta.

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. 15 lat doświadczenia w zawodzie. Należy do NYC Mayor Press Corps. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, najwyższymi rangą politykami Nowego Jorku, przedstawicielami kongresu amerykańskiego.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here