Nowy Jork: Międzynarodowy Festiwal Chopin i Przyjaciele

Reklama - Advertisement

W Nowym Jorku trwa Międzynarodowy Festiwal Chopin i Przyjaciele. W piątek, w polonijnej dzielnicy Greenpoint odbył się koncert najpiękniejszych polskich utworów pod nazwą “Miłość Ci wszystko wybaczy.” Wczoraj w nowojorskiej siedzibie konsulatu generalnego Rzeczpospolitej ogłoszono nazwiska laureatów konkursu kompozytorskiego, a zostali nimi Tomas Peire Serrate i Charlie Peck. Jutro koncert w Carnegie Hall. 

W ramach konkursu, jury oceniło blisko 80. utworów z całego świata, mówi członek kapituły, kompozytor Jakub Polaczek. “Był to konkurs rzeczywiście międzynarodowy, nazywa się New Visions of Moniuszko, i był ogłoszony w Polsce, w Europie, jak i też w Chinach/Azji, no i w Stanach Zjednoczonych. W tym roku konkurs związany był z twórczością Stanisława Moniuszki, twórca urodził się 200 lat temu.” 

“Cały Festiwal tegoroczny jest pod hasłem Moniuszki, pod hasłem Chopina, absolutnie łączymy te dwie postaci. Amerykanie mają okazję posłuchać dorobku naszych wspaniałych kompozytorów,” powiedział Kamil Henne, zastępca Konsula Generalnego RP w Nowym Jorku.

Zachęcamy do zapoznania się z programem Międzynarodowego Festiwalu Chopin i Przyjaciele, który trwa jeszcze do niedzieli. Już jutro, czyli w sobotę, Koncert w Carnegie Hall, w 100 rocznicę nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy USA a Polską. 

O szczegółach w Radio RAMPA mówili goście: dyrektor naczelny festiwalu, lutnik Łukasz Wroński oraz dyrektor artystyczny festiwalu, skrzypaczka Kinga Augustyn.

Międzynarodowy Festiwal Chopin i Przyjaciele – w Nowym Jorku od 8 listopada

(IAR/RADIORAMPA)

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here