NY i NJ wsród najlepszych stanów do zamieszkania w USA

Advertisement - Reklama

WalletHub – strona internetowa poświęcona finansom osobistym – porównała 50 stanów na podstawie 52 kluczowych wskaźników życia. Obejmują one m.in. koszty mieszkania, wzrost dochodów, poziom edukacji, jakość szpitali czy poziom bezpieczeństwa, a nawet rekreację i pogodę.

Mieszkańcy Nowego Jorku i New Jersey mają dobrą wiadomość: mieszkacie w jednym z najlepszych stanów USA, według rankingu WalletHub.

Najwyższy wskaźnik ogólny uzyskało Massachusetts, z najlepszymi rankingami edukacji i zdrowia w USA, a także w zakresie bezpieczeństwa, jakości życia i ekonomii.

Zarówno stan Nowy Jork, jak i stan New Jersey skończyły tuż za Massachusetts — ale który z nich ma wyższe wskaźniki w tym rankingu?

Według WalletHub jest to New Jersey, które zostało uznane za pierwsze w zakresie bezpieczeństwa. Zajęło również 5. miejsce w edukacji i zdrowiu oraz 7. w jakości życia.

Nowy Jork był w rzeczywistości najlepszy pod względem jakości życia i drugi pod względem bezpieczeństwa, ale spadł nieco pod względem edukacji i zdrowia (16.).

Oba stany znalazły się na dolnym końcu w gospodarce (NJ było 39., NY 37.) i, co nie dziwi, przystępności (NJ było 48., NY było 46.).

W dziesiątce najlepszych stanów znalazły się: Idaho, Wirginia, New Hampshire, Floryda, Wyoming, Minnesota i Wisconsin (wskaźniki w załączonej poniżej tabeli – WalletHub).

Connecticut skończył w samym środku stawki, na 25. miejscu. Miał dobre oceny za edukację i zdrowie (3.) oraz bezpieczeństwo (14.), ale podobnie jak Nowy Jork i New Jersey, otrzymał niskie oceny z przystępności (45.) i ekonomii (46.).

Źródło: https://wallethub.com/edu/best-states-to-live-in/62617 

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here