Opóźnienia na lotniskach LaGuardia i Newark

Opóźnienia na lotniskach LaGuardia i Newark
Reklama:

Pasażerowie planujący podróż w piątek z lotniska LaGuardia w Nowym Jorku lub lotniska Newark w New Jersey, muszą liczyć się z opóźnieniami. Według władz lotnisk, sytuacja wynika z braku personelu do pracy w oddziale kontroli ruchu lotniczego.

 Aktualizacje dotyczące opóźnień można śledzić na Twitterze każdego z lotnisk:

 

Federal Aviation Administration radzi aby przed wyjazdem na lotnisko skontaktować się ze swoimi liniami lotniczymi. Można również sprawdzić status lotu na stronie: https://www.fly.faa.gov/flyfaa/usmap.jsp

FAA w oficjalnym oświadczeniu tłumaczy, że instytucja boryka się ze wzrostem urlopów chorobowych wśród pracowników dwóch lotnisk w metropolii nowojorskiej oraz na Florydzie. Jak zapewnia FAA, sytuacja jest pod kontrolą i zachowywane są wszystkie konieczne środki bezpieczeństwa. 

Problem rozwiązywany jest podobnie jak w przypadku np. opóźnień związanych ze złymi warunkami atsmoferycznymi – niektóre samoloty muszą zostać przekierowane na inne lotniska, w niektórych znowu przypadkach konieczne jest zwiększenie czasu pomiędzy kolejnymi startami samolotów.

Potwierdzane jest, czy to częściowe zablokowanie funduszy federalnych (“government shutdown”) ma wpływ na zaistaniłą sytuację. Rzeczniczka prasowa Prezydenta Trumpa Sarah Sanders potwierdziła, że Prezydent poinformowany został o sytuacji, a Biały Dom jest w bliskim kontakcie z FAA.

About The Author

Related posts