Piotr Naimski w Radio RAMPA – Energia i Niepodległość

Gościem Radio RAMPA był poseł PiS na sejm RP, Piotr Naimski, który pełni funckję sekretarza stanu w KPRM, jest pełnomocnikiem rządu do spraw Strategicznej Infrastruktury Energetycznej.

Przy okazji wizyty w Nowym Jorku, z okazji Parady Pułaskiego, rozmawiamy o niezależności energetycznej Polski i realizowanych w celu jej osiągnięcia elementach polityki obecnego rządu.

Pan poseł mówi o Baltic Pipe i planach zakończenia na dobre współpracy gazowej z Rosją do 2022 roku. Czy polski rząd przewiduje lub obawia się o reakcję Rosji po zakończeniu kontraktu? O tym mówi nasz gość. 

Piotr Naimski tłumaczy kilka płaszczyzn współpracy z USA – od energetycznej, przez tą, dotyczącą cyberbezpieczeństwa. Jak mówi, Polskie doświadczenie w związku z byciem bliżej źródła ataków w cyberprzestrzeni, jest cenne dla władz amerykańskich. Polska i Stany Zjednoczone to równi partnerzy. Za przepływ gazu z USA, Polska płaci dużo mniej, niż za przepływ gazu z Rosji. 

Pan Piotr Naimski kandyduje w wyborach parlamentarnych, ubiegając się o kolejną kadencję, na “dokończenie tego co już zaczął,” jak sam mówi. Zajmuje pozycję nr 4 na liście PiS w Warszawie i za granicą. 

Na końcu rozmowy, w okresie przedwyborczym, pytamy o sens ciszy wyborczej w Polsce.

Zapraszamy do obejrzenia.

Rampa TV
Telewizja na żądanie - oglądaj na stronie www.RAMPATV.com, a także dodaj kanał RAMPA TV na RokuTV i Amazon Fire.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here