Podsumowanie V Światowego Zjazdu Polonii i Polaków z Zagranicy

Reklama - Advertisement

W Sejmie odbyła się sesja końcowa V Światowego Zjazdu Polonii i Polaków z Zagranicy. Marszałek Senatu Stanisław Karczewski powiedział, że Polaków mieszkających za granicą wiele łączy. Podkreślał, że dawno już na sali plenarnej Sejmu nie było tak cicho, spokojnie i dostojnie. Zwrócił uwagę na postaci łączące Polonię – z perspektywy osób mieszkających w Polsce.

Zjazd organizowany jest w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Wzięło w nim udział ponad 600 osób z 40 krajów świata. Uczestnicy zjazdu zostali przyjęci przez prezydenta Andrzeja Dudę. Prezydent dziękował nauczycielom, duchownym, rodzicom za to, że przekazują kolejnym pokoleniom miłość do ojczyzny, uczą języka i historii. Andrzej Duda mówił, że to dzięki wsparciu Polonii możemy zbudować Polskę naszych marzeń: silną, sprawnie działającą, bezpieczną, liczącą się w świecie.

W Pałacu Prezydenckim doszło również do spotkania Prezydenta i jego Małżonki z przedstawicielami Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej z USA.

 

(IAR/RadioRAMPA)

RAMPA 620AM
Radio RAMPA na Żywo Dzwoń: 1 (877) RAMPA-22 Radio RAMPA słuchać można na częstotliwości 620 AM w Nowym Jorku, New Jersey i Connecticut w każdą sobotę w godzinach 3:00 p.m. - 9 p.m. lub zawsze i wszędzie poprzez bezpłatną aplikację Radio RAMPA na telefony komórkowe.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here