Pogrzeb śp. księdza Żendziana we wtorek

zdjęcie: Wojciech Maślanka
Reklama - Advertisement

W piątek rano zmarł nagle ksiądz prałat Piotr Żendzian, proboszcz parafii św. Macieja na Ridgewood. Miał 63 lata.

Oto informacje na temat uroczystości pogrzebowych:

Czuwanie przy zwłokach miejsce będzie miało w poniedziałek, 26 października, w parafii św. Macieja na Ridgewood w godzinach od 2 p.m. do 7:30 p.m. Następnie, o godz. 7:30 p.m. odbędzie się msza święta.

Msza pogrzebowa odbędzie się we wtorek, o godz. 11:00 rano w parafii św. Macieja na Ridgewood. Ciało zmarłego złożone zostanie na cmentarzu św. Jana (Saint John’s Cemetery), 80-01 Metropolitan Avenue, Middle Village.

Ksiądz Piotr Żendzian urodził się 23 lipca, 1953 roku, na Queensie w Nowym Jorku. Święcenia kapłańskie przyjął 3 lutego, 1979 roku. W swojej posłudze pełnił fukcję proboszcza parafii św. Macieja na Ridgewood, św. Krzyża na Maspeth, a także Matki Boskiej Częstochowskiej i św. Kazimierza na Brooklynie.

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here